Lajme

Vazhdon mbështetja për zyrën e Koordinatorit Nacional kundër dhunës në familje

Prishtinë, 2 Shtator 2015 – Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherit Koordinatori Nacional Kundër Dhunës në Familje, Lirak Çelaj, ka pritur sot në takim eksperten ligjore amerikane me një përvojë të konsiderueshme në luftimin e dhunës familjare znj. Amy Litwin.më shumë

Sqarim : Ligji për Gjykatën Speciale është hartuar dhe përkthyer nga Bashkimi Evropian

Prishtinë, 02 Shtator 2015 - Versioni përfundimtar i Ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar është hartuar, si dhe përkthyer ne shqip dhe serbisht, nga Bashkimi Evropian. më shumë

Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi takon Ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie

Prishtinë, 1 Shtator 2015 – Ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, ka pritur sot në takim Ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, i shoqëruar nga Drejtori i Misionit të USAID-it në Kosovë, James Hope.më shumë

previous

Lajmet 1-3 Nga 3

next

Arkivi i Lajmeve

  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Ministria e Drejtësisë në: