Ushtruesi i detyrës së drejtorit të misionit të USAID-it, De la Rosa, përkrahë intensifikimin e bashkëpunimit me...

Prishtinë, 26 Korrik 2016 – Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, priti në takim delegacionin e USAID-it, të prirë nga Mike de la Rosa, ushtrues i detyrës së drejtorit të...

më shumë

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të misionit të USAID-it, De la Rosa, përkrahë intensifikimin e bashkëpunimit me ministren Hoxha

Prishtinë, 26 Korrik 2016 – Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, priti në takim delegacionin e USAID-it, të prirë nga Mike de la Rosa, ushtrues i detyrës së drejtorit të misionit. Ai me këtë rast përgëzoi ministren Hoxha për marrjen e detyrës së re dhe ofroi përkrahjen e plotë të USAID-it...

Ministrja Hoxha ofron përkrahje të pa rezervë për sistemin e drejtësisë dhe pavarësinë e gjyqësorit

Prishtinë, 26 Korrik 2016 – Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, priti në takim Kryetarin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, z. Nehat Idrizi.

Ministrja Hoxha priti Ambasadoren e Turqisë, znj. Kiliç

Prishtinë, 25 Korrik 2016 – Sot, Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, priti në takim Ambasadoren e Republikës së Turqisë, znj. Kivilcim Kiliç.

SHBA me përkrahje tё pa rezervë nё realizimin e objektivave tё Ministrisë sё Drejtësisë

Prishtinë, 22 Korrik 2016 – Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. Greg Delawie i cili ishte i shoqëruar nga ushtruesi i detyrës sё zëvendës ambasadorit njёherit udhëheqësi i misionit tё USAID z. James Hope.

EULEX do tё vazhdoj tё mbështes Ministrinë e Drejtësisë pёr sundim tё rendit dhe ligjit

Prishtinë, 21 Korrik 2016 – Ministrja e Drejtësisë, znj. Dhurata Hoxha, ka pritur sot nё takim Ushtruesin e Detyrës sё shefit të EULEX z. Bernd Thran.

Arkivi i Lajmeve

  • H
  • M
  • M
  • E
  • P
  • Sh
  • D
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ministria e Drejtësisë në:

KOSOVO IN UNESCO